Archiwa miesięczne luty 2016

Cel ślubowanie – czyli kolejne manewry w Dąbrowie Białostockiej

Trzecie już w tym roku szkolnym manewry klas mundurowych rozpoczęły się 12 lutego 2016 roku i potrwają do niedzieli (14.02). Pierwsze manewry odbyły się we wrześniu w Osowcu, drugie na terenie szkoły w listopadzie, obecnie trwające odbywają się także w szkole. Na najbliższe miesiące planowane są jeszcze w kwietniu (w Osowcu) i w czerwcu (w Trzyrzeczkach). Głównym celem zajęć jest przygotowanie I klasy mundurowej do ślubowania, które zaplanowane jest na 26 lutego 2016 roku. Najwięcej czasu poświęcono nauce musztry paradnej. Młodzież już tradycyjnie rozłożyła namioty wojskowe na szkolnych korytarzach oraz rozegrała grę dotyczącą uwolnienia zakładników. Była możliwość zapoznania się z uzbrojeniem i ćwiczenie pozycji strzeleckiej...

Czytaj dalej

Nic o nas, bez nas – czyli gdzie powstanie siłownia pod chmurką…

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego (www.dabrowa-bial.pl) ukazała się informacja o lokalizacji siłowni „pod chmurką”. Rozpisane zostało głosowanie internetowe na temat miejsca gdzie miałaby powstać ta inwestycja. Co prawda publikacja internetowa nie zawiera informacji, iż nie byłoby dyskusji na temat siłowni na świeżym powietrzu gdyby nie akcja „Bumerang” dzięki której młodzież licealna zebrała 4 000 złotych na ten cel i które zamierza dołożyć do wskazanych przez Gminę 10 000 złotych. Być może kwota będzie nawet większa, jeśli tegoroczna  akcja dofinansuje to przedsięwzięcie. Biorąc pod uwagę, iż koszt jednego przyrządu zakupionego do siłowni wynosi 3-4...

Czytaj dalej

1 % podatku na nagrody w konkursach

Przypominamy i zachęcamy, aby 1% podatku przeznaczyć na Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej. Uzyskane środki przeznaczymy na nagrody dla uczniów w konkursach organizowanych przez szkołę.

Przekaż

Czytaj dalej

Nowe zasady stypendium dla uczniów uzdolnionych

Od drugiego semestru roku szkolnego 2015/16 obowiązują nowe kryteria przyznawania stypendiów dla uzdolnionej młodzieży. Będą one przyznawane w dwóch kategoriach: naukowe i sportowo-artystyczne (w danej edycji można ubiegać się o stypendium tylko w jednej kategorii).
O stypendium naukowe mogą ubiegać się uczniowie, którzy spełniają co najmniej jedno z następujących kryteriów:
1. uzyskają na koniec semestru lub roku szkolnego średnią ocen nie niższą niż 4,75, oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania,
2. są laureatami lub finalistami przedmiotowego konkursu, olimpiady na szczeblu co najmniej powiatowym, oraz uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.
O stypendium sportowo-artystyczne mogą ubiegać się uczniowie, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:...

Czytaj dalej

Awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski dokonany

Drużyna „Szczypiorniaka” Dąbrowa Białostocka  awansowała do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów pokonując  drużyny z Warszawy, Elbląga i Zamościa. Dzięki temu sukcesowi organizacja kolejnego etapu przypadnie prawdopodobnie naszej szkole, zaś  terminem jego rozegrania będzie 19-21 luty 2016 roku. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Paweł Kowalczyk, najlepszym zawodnikiem drużyny zaś Piotr Karbowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSCN0534 DSCN0535 DSCN0536 DSCN0537 DSCN0538 DSCN0539 DSCN0540 DSCN0541 DSCN0542 DSCN0543 DSCN0544 DSCN0545 DSCN0546 DSCN0549 DSCN0550 DSCN0551 DSCN0552 DSCN0554 DSCN0555 DSCN0556 DSCN0557 DSCN0558 DSCN0559 DSCN0560 DSCN0561 DSCN0563 DSCN0564 DSCN0565 DSCN0568 DSCN0569 DSCN0570 DSCN0572 DSCN0573 DSCN0578 DSCN0593 DSCN0595 DSCN0598 DSCN0599 DSCN0600 DSCN0601 DSCN0602 DSCN0603 DSCN0604 DSCN0605 DSCN0533

 

Czytaj dalej

Agrykola Warszawa pokonana przez Szczypiorniaka

Drużyna „Szczypiorniaka” Dąbrowa Białostocka w ramach rozgrywanych w naszej hali sportowej 1/8 eliminacji Mistrzostw Polski Juniorów pokonała faworyzowaną drużynę „Agrykoli” Warszawa 30 : 29.  Zwycięstwo po zaciętym meczu znacznie zbliżyło drużynę składającą się w większości z uczniów LO w Dąbrowie Białostockiej do awansu i udziału w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Aby to osiągnąć należy w najbliższych dwóch meczach odnieść co najmniej jedno zwycięstwo. Kolejne mecze jutro i pojutrze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

12698820_1321435931284079_410100846_o 12698951_1321436614617344_1829579050_o 12699004_1321437541283918_1060677578_o 12637151_814306148696298_1524768815_o 12656405_1321437424617263_439822701_o 12656409_1321436547950684_325416193_o 12669160_1321437201283952_1502869836_o 12669779_814306205362959_2640612_o 12674835_1321437357950603_2018520158_o 12695200_1321437104617295_48487398_o 12695543_1321436917950647_663705662_o 12695570_814306295362950_1205146374_o 12696449_814306235362956_184233593_o 12696463_1321436971283975_1667386448_o 12696500_814306258696287_283139892_o 12696702_814306058696307_1138374775_o 12696737_1321436821283990_1260694487_o 12698820_1321435931284079_410100846_o(1)

Czytaj dalej

Uwaga zmiana rozkładu !!!

Informujemy, iż od 8 lutego 2016 roku nastąpi zmiana rozkładu. Prosimy o zapoznanie się z nią poprzez dziennik elektroniczny.

Czytaj dalej

Uwaga zajęcia dla maturzystów z polskiego także w piątek

Wobec dużego zainteresowania przygotowaniem do części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego informujemy, iż dodatkowe zajęcia odbędą się w najbliższy piątek w godz. 11.45 – 13.15. Temat zajęć : praca z zadaniami do części ustnej egzaminu – teksty ikoniczne. Zajęcia poprowadzi Pani Dorota Budzińska. Zapraszamy.

Czytaj dalej

Niecodzienna wizyta…

W trakcie ferii naszą szkołę odwiedzili uczestnicy zimowiska organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej. Wizyta rozpoczęła się od warsztatów kulinarnych na których młodzi kandydaci na kucharza roku mogli zapoznać się z zasadami przygotowania kotleta z piersi kurczaka oraz (obowiązkowo) pączków i faworków. Nie zabrakło także sportowych zabaw na sali gimnastycznej. Za kilka … lat zapraszamy ponownie …do szkoły.

DSCN0488 DSCN0491 DSCN0492 DSCN0493 DSCN0494 DSCN0495 DSCN0496 DSCN0499 DSCN0501 DSCN0502 DSCN0503 DSCN0504 DSCN0505 DSCN0507 DSCN0487

Czytaj dalej

Mamy ćwierćfinały Mistrzostw Polski !!!

W dniach 22.01.- 29.01.2015r. odbyła się 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej.Po zdobyciu Mistrzostwa Województwa nasza drużyna przystąpiła do rozgrywek szczebla centralnego, które rozegrane zostały w Łodzi.  Pierwszy mecz przegraliśmy z MKS Ochotą Warszawa 22-19 choć do przerwy nieznacznie wygrywaliśmy 13-14. Drugie spotkanie zagraliśmy z gospodarzami turnieju ChKs Łódź. Po pasjonującym pojedynku zwyciężyliśmy 26:25 i tym samym awansowaliśmy do 1/4 Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w dniach 05-07.02.2016 w Kwidzyniu. W tym samym czasie mecze ćwierćfinałowe rozgrywać będą także chłopcy na swojej hali w Dąbrowie Białostockiej. Większość zawodniczek to licealistki z Dąbrowskiego Liceum...
Czytaj dalej