Nic o nas, bez nas – czyli gdzie powstanie siłownia pod chmurką…

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego (www.dabrowa-bial.pl) ukazała się informacja o lokalizacji siłowni „pod chmurką”. Rozpisane zostało głosowanie internetowe na temat miejsca gdzie miałaby powstać ta inwestycja. Co prawda publikacja internetowa nie zawiera informacji, iż nie byłoby dyskusji na temat siłowni na świeżym powietrzu gdyby nie akcja „Bumerang” dzięki której młodzież licealna zebrała 4 000 złotych na ten cel i które zamierza dołożyć do wskazanych przez Gminę 10 000 złotych. Być może kwota będzie nawet większa, jeśli tegoroczna  akcja dofinansuje to przedsięwzięcie. Biorąc pod uwagę, iż koszt jednego przyrządu zakupionego do siłowni wynosi 3-4.000 złotych nie ma najmniejszego sensu rozbijanie tej inwestycji na gminną i licealną, ponieważ 2 elementy na siłowni gminnej i 2 na licealnej to parodia, nie zaś inwestycja. Mimo tego, zachęcamy do głosowania nad lokalizacją tej inwestycji, która  jest możliwa do utworzenia w jednym z pięciu miejsc:

Lokalizacja 1: Park przy ul. Szkolnej

Lokalizacja 2: Park vis a vis Urzędu Miejskiego

Lokalizacja 3: Działka o nr geod. 874 położona przy skrzyżowaniu ulic A. Mickiewicza i G. Kunawina

Lokalizacja 4: Stadion Miejski

Lokalizacja 5: Działka o nr geod. 85/14 położona na terenie Zespołu Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej, pomiędzy budynkiem gimnazjum a bieżnią.

Pamiętajcie nic o nas bez nas! Głosowanie trwa do 11 marca 2016 roku.