Dnia 9 listopada 2016 roku uczniowie z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej wzięli udział w „XXIV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej” który odbywał się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W konkursie uczestniczyli uczniowie z województwa podlaskiego. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: piosenki, recytacji i twórczości własnej. Do konkursu przystąpiło ponad 100 uczestników. Poziom wykonawców był wysoki. W kategorii poezji szkołę reprezentowała Michalina Silwonik, która zajęła 3 miejsce. Magdalena Milewska i Izabela Kirejczyk w kategorii piosenka zajęły 6 miejsce.
Czytaj dalejGrudniowe działania odbyły się na terenie szkoły i znacząco różniły się od dotychczasowych zajęć. Przebieg manewrów tym razem miał charakter typowo wojskowy dzięki zaproszonemu żołnierzowi – instruktorowi, który zapoznał uczniów z namiastką prawdziwego drylu wojskowego.
W harmonogramie zajęć znalazły się przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, oparte na działaniach grupowych, z uwzględnieniem podziału na klasy oraz umiejętności poszczególnych uczniów. Młodzież szkoliła się z posługiwania bronią w działaniach taktycznych. Uczniowie zapoznali się z technikami i zasadami udzielania pierwszej pomocy na polu walki. Doskonalili również elementy musztry. Uczniowie z klasy III C zorganizowali i przeprowadzili grę terenową...
Czytaj dalejPraca wre na zajęciach z taekwon-do z elementami samoobrony. Na zdjęciach poniżej widoczne zaangażowanie uczestników.
Czytaj dalejW ramach propagowania czytelnictwa wśród młodzieży w dniu 24 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się wieczór poezji rosyjskiej. Uczniowie klas II, którzy uczęszczają na zajęcia z języka rosyjskiego rozszerzonego pod opieką Katarzyny Sidorowicz przygotowali i zaprezentowali wiersze rosyjskich poetów m.in. Puszkina, Lermontowa, Achmatowej. W rosyjski klimat wpisał się prawdziwy samowar, z którego mieliśmy przyjemność napić się herbaty.
Czytaj dalejMłodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z terenu powiatu sokólskiego i augustowskiego zapraszamy do udziału w Konkursie Piosenki Żołnierskiej. Wszelkie informacje oraz kartę zgłoszeniową znajdziecie poniżej:
Czytaj dalejDla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sokólskiego i augustowskiego nasza szkoła przygotowała konkurs plastyczny pod nazwą „Życie Generała Nikodema Sulika”. Regulamin konkursu oraz aktualną kartę zgłoszeniową można pobrać z dołączonego pliku. Zapraszamy do udziału.
Czytaj dalejNajwięcej stypendiów XXIII edycji „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnajalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski” trafiło do uczniów Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Oto stypendyści:
Stypendia naukowe:
1. Aleksandra Raducha
2. Justyna Kłoczko
3. Michał Topolewski
4. Joanna Piruta
5. Sylwia Czarnecka
6. Patrycja Jasińska
7. Kinga Kozłowska
8. Weronika Michałowska
9. Emilia Woźniewicz
10. Mateusz Łantowski
11. Klaudia Kopeć
12. Julia Chodziutko
Stypendia sportowo-artystyczne:
1.Karolina Budnik
2. Gabriela Sztukowska
3. Maciej Budnik
4. Mateusz Łabieniec
5. Mateusz Pawłusewicz
6. Mateusz Bruszewski
7. Patrycja Oliwia Lipska
8. Ewa Czerżyńska
9. Marek Kamliński
10...
Poniżej prezentujemy zdjęcia z wizyty w Malborku w trakcie której młodzież mogła podziwiać pracę pilotów.
Czytaj dalejW dniach 14-16 listopada 2016 roku w Zespole Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej przebywała delegacja Gimnazjum nr 3 w Mołodecznie na czele z nowym dyrektorem Eleną Gorbaczową. Spotkanie miało na celu ustalenie zasad dalszej współpracy oraz uzgodnienie planów dotyczących wspólnie realizowanych projektów. Delegacja z Mołodeczna zapoznała się z systemem edukacji w Polsce, funkcjonowaniem szkoły partnerskiej oraz obserwowała lekcję języka polskiego. Ustalono, iż na wiosnę 2017 roku dojdzie do dwóch wymian młodzieży (uczniowie naszej szkoły udadzą się do Mołodeczna, zaś uczniowie Gimnazjum przyjadą do Dąbrowy Białostockiej).Spotkanie rozpoczęło kolejne dziesięciolecie współpracy pomiędzy szkołami.

Dn. 22.11.2016 grupa zainteresowanych uczniów z III kl. mundurowej pod opieką J. Bielawskiego i E. Budnik z LO w Dąbrowie Białostockiej miała niecodzienną okazję zwiedzenia bazy sił powietrznych w Malborku. Głównym wyposażeniem 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego są myśliwce MiG-29. Uczniowie mieli okazję zwiedzić prawie całą bazę: pomieszczenia pilotów tzw. „domek pilota”, hangary, w których przechowywane są muzealne obiekty lotnicze oraz dział techniczno – naprawczy. Mogli także wejść do wieży kontroli lotów, przymierzyć stroje pilotów. Jednak największą atrakcją było przyglądanie się pokazowi możliwości bojowych MiG-a -29, startu i lądowania oraz pracy całej grupy technicznej obsługującej loty.
Isto...
Czytaj dalej









































































































