Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia – ciepłej, rodzinnej atmosfery, przepojonej radością i pokojem, płynącej od żłóbka oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 Roku – przesyła Dyrektor Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika Jarosław Budnik .
Czytaj dalejV Podlaski Konkurs Chemiczny organizowany jest przez Instytut Chemii wydziału Biologiczno – Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Celem konkursu jest zarówno rozwijanie zainteresowania chemią, jak i poszukiwanie uzdolnionej młodzieży. Laureaci konkursu będą przyjęci na studia bez postępowania kwalifikacyjnego podczas rekrutacji, jeśli zechcą studiować Chemię lub Ochronę Środowiska na Uniwersytecie w Białymstoku.
Etap szkolny tego konkursu odbył się 15.12.2017 r. Brały w nim udział uczennice trzeciej klasy LO: Klaudia Kopeć, Sylwia Kirej, Gabriela Sztukowska i Dominika Gniedziejko.
Czytaj dalejW dniu 18. 12. 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Historycznego Polska Piastowska, którego organizatorem jest VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku. Test składał się z 18 pytań wzorca maturalnego (teksty, ikonografia, mapy). W konkursie wzięło udział 5 uczniów: Justyna Kłoczko, Franciszek Gładczuk, Kacper Marcińczyk, Mateusz Czarkowski, Gabriel Szymczyk.
Najwyższy wynik (ponad 80%) osiągnęła Justyna Kłoczko, która będzie reprezentować szkołę na etapie finałowym, który odbędzie się 22 marca 2018 roku w Białymstoku.
Szkolnym koordynatorem konkursu był Krzysztof Malinowski.
Dnia 15.12.202017 r. o godz. 8.00 odbył się w Sokółce etap rejonowy XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Brało w nim udział 26 osób. Naszą szkołę reprezentowały 3 osoby: Patrycja Oliwia Lipska, Michał Krzywosz i Gabriela Sztukowska. Wyłoniono zwycięzców wśród których znalazł się Michał (II miejsce) i Patrycja (III miejsce). Gratulujemy.
Czytaj dalejSpołeczność szkolna Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika aktywnie włączyła się w zbiórkę darów rzeczowych i przygotowania paczek dla Seniorów w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Celem akcji .”Paczka dla Seniora 2017” zainicjowanej przez Komitet Społeczny we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej, jest przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących seniorów. Celem przedsięwzięcia jest także uwrażliwienie młodszego pokolenia na potrzeby osób starszych.
Oprócz paczek przygotowanych przez większość klas liceum i kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, swoje podarunki zorganizowali także nauczyciele i pracownicy szkoły.
Czytaj dalej
Powiatowa Gala Stypendialna odbyła się 15 grudnia 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce. Była ona podsumowaniem dwóch programów: stypendialnego realizowanego przez Powiat Sokólski w ramach piątej edycji oraz związanego z projektem „Kompetentni i wykwalifikowani” i przeznaczonego dla uczniów szkół zawodowych i techników. W programie stypendialnym Starosty Sokólskiego nasi uczniowie otrzymali 44 stypendia a kolejne jedno zostało przyznane w związku z udziałem w programie unijnym.
Oto pełna lista naszych stypendystów:
- Mateusz Czarkowski
- Justyna Ławrynowicz
- Sylwia Czarnecka
- Michał Topolewski
- Natalia Dziemiach
- Karolina Grygorczyk
- Dominika Sutuła
- Anzhelika Sinkievich
- Agnieszka Budnik
- Mateusz Łantowski
- Anna Wysocka
- Karolina Maja Jadeszko
- Dominika C...
W dniu 14 grudnia 2017 roku odbył się międzyszkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierzy i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. o Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w rejonie białostockim. Konkurs został przeprowadzony na terenie jednostki 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. W eliminacjach wzięli udział: Adam Żemajduk i Justyna Kłoczko pod opieką Krzysztofa Malinowskiego.
Czytaj dalejKażdego roku nasi uczniowie mają możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności z zakresu języka angielskiego. Umożliwiają im to liczne konkursy. I tak:
27 października młodzież miała okazję spróbować swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego World of Languages.
13 listopada odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.
29 listopada uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier.
12 grudnia nasze dwie uczennice, wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Master of Words w Sokółce, w którym obie odniosły sukces i znalazły się na podium. Samanta Świetlicka ( 2a ) zdobyła I miejsce, Julia Grabińska ( 2a ) – miejsce II...
Z okazji Andrzejek w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najlepszą figurkę z masy solnej bądź wosku. Tego ambitnego zadania podjęły sie 4 klasy. Rywalizacja była zacięta a prace okazały się twórcze i oryginalne. Zwycięzcą w tych zmaganiach została klasa 2b, na drugiej pozycji uplasowała się klasa 2c, a trzecie, zaszczytne miejsce przypadło klasom 2a i 3a. Samorząd Uczniowski dziękuje za zaangażowanie.
Anna Wysocka
Czytaj dalej

























