W atmosferze świąt, czyli jasełka w naszej szkole

21 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się jasełka. Przygotowali je uczniowie z klasy I b pracujący pod opieką merytoryczną księdza Adama Turlińskiego. Zgodnie z tradycją widowiska o Bożym Narodzeniu głównymi bohaterami byli: Maryja i Józef, Trzej Królowie, piękne anioły i pastuszkowie (rewelacyjna rola Pawła Masłowskiego) oraz zwykli mieszkańcy Betlejem. Spektakl przeplatany był wspólnie zaśpiewanymi przez całą społeczność szkolną kolędami i pastorałkami. Na zakończenie spotkania po świątecznych życzeniach złożonych przez dyrektora szkoły Jarosława Budnika i wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. Adama uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły podzielili się opłatkiem.
Zaprezentowane jasełka sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżają...
Czytaj dalej

Życzenia

Zdrowych-wesolych-Swiat-Bozego-Narodzenia-kartka-jola-001

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia – ciepłej, rodzinnej atmosfery, przepojonej radością i pokojem, płynącej od żłóbka oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 Roku – przesyła Dyrektor Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika Jarosław Budnik .

Czytaj dalej

V Podlaski Konkurs Chemiczny

V Podlaski Konkurs Chemiczny organizowany jest przez Instytut Chemii wydziału Biologiczno – Chemicznego  Uniwersytetu w Białymstoku. Celem konkursu jest zarówno rozwijanie zainteresowania chemią, jak i  poszukiwanie uzdolnionej młodzieży. Laureaci konkursu będą przyjęci na studia bez postępowania kwalifikacyjnego podczas rekrutacji, jeśli zechcą  studiować Chemię lub Ochronę Środowiska na Uniwersytecie w Białymstoku.

Etap szkolny tego konkursu odbył się 15.12.2017 r. Brały w nim udział uczennice trzeciej klasy LO: Klaudia Kopeć, Sylwia Kirej, Gabriela Sztukowska i Dominika Gniedziejko.

Czytaj dalej

Konkurs Historyczny Polska Piastowska

W dniu 18. 12. 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Historycznego Polska Piastowska, którego organizatorem jest VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku. Test składał się z 18 pytań wzorca maturalnego (teksty, ikonografia, mapy). W konkursie wzięło udział 5 uczniów: Justyna Kłoczko, Franciszek Gładczuk, Kacper Marcińczyk, Mateusz Czarkowski, Gabriel Szymczyk.
Najwyższy wynik (ponad 80%) osiągnęła Justyna Kłoczko, która będzie reprezentować szkołę na etapie finałowym, który odbędzie się 22 marca 2018 roku w Białymstoku.
Szkolnym koordynatorem konkursu był Krzysztof Malinowski.

Czytaj dalej

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Dnia 15.12.202017 r. o godz. 8.00 odbył się w Sokółce etap rejonowy XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Brało w nim udział 26 osób. Naszą szkołę reprezentowały 3 osoby: Patrycja Oliwia Lipska, Michał Krzywosz i Gabriela Sztukowska. Wyłoniono zwycięzców wśród których znalazł się Michał (II miejsce) i Patrycja (III miejsce). Gratulujemy.

Czytaj dalej

„Paczka dla Seniora 2017”

Społeczność szkolna Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika aktywnie włączyła się w  zbiórkę darów rzeczowych i przygotowania paczek dla Seniorów w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Celem akcji .”Paczka dla Seniora 2017” zainicjowanej przez Komitet Społeczny we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej, jest przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących seniorów.  Celem przedsięwzięcia jest także uwrażliwienie młodszego pokolenia na potrzeby osób starszych.

Oprócz paczek przygotowanych przez większość klas liceum i kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, swoje podarunki  zorganizowali także nauczyciele i pracownicy szkoły.

 

Czytaj dalej

Stypendia rozdane. 45 stypendiów dla uczniów naszej szkoły.

Powiatowa Gala Stypendialna odbyła się 15 grudnia 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce. Była ona podsumowaniem dwóch programów:  stypendialnego realizowanego przez Powiat Sokólski w ramach piątej edycji oraz związanego z projektem „Kompetentni i wykwalifikowani” i przeznaczonego dla uczniów szkół zawodowych i techników.  W programie stypendialnym Starosty Sokólskiego nasi uczniowie otrzymali 44 stypendia a kolejne jedno zostało przyznane w związku z udziałem w programie unijnym.

Oto pełna lista naszych stypendystów:

  1. Mateusz Czarkowski
  2. Justyna Ławrynowicz
  3. Sylwia Czarnecka
  4. Michał Topolewski
  5. Natalia Dziemiach
  6. Karolina Grygorczyk
  7. Dominika Sutuła
  8. Anzhelika Sinkievich
  9. Agnieszka Budnik
  10. Mateusz Łantowski
  11. Anna Wysocka
  12. Karolina Maja Jadeszko
  13. Dominika C...
Czytaj dalej

Konkurs Historyczny

W dniu 14 grudnia 2017 roku odbył się międzyszkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierzy i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. o Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w rejonie białostockim. Konkurs został przeprowadzony na terenie jednostki 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. W eliminacjach wzięli udział: Adam Żemajduk i Justyna Kłoczko pod opieką Krzysztofa Malinowskiego.

Czytaj dalej

English is easy

Każdego roku nasi uczniowie mają możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności z zakresu języka angielskiego. Umożliwiają im to liczne konkursy. I tak:
27 października młodzież miała okazję spróbować swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego World of Languages.
13 listopada odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.
29 listopada uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier.
12 grudnia nasze dwie uczennice, wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Master of Words w Sokółce, w którym obie odniosły sukces i znalazły się na podium. Samanta Świetlicka ( 2a ) zdobyła I miejsce, Julia Grabińska ( 2a ) – miejsce II...

Czytaj dalej

Andrzejki pod znakiem soli i wosku

Z okazji Andrzejek w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najlepszą figurkę z masy solnej bądź wosku. Tego ambitnego zadania podjęły sie 4 klasy. Rywalizacja była zacięta a prace okazały się twórcze i oryginalne. Zwycięzcą w tych zmaganiach została klasa 2b, na drugiej pozycji uplasowała się klasa 2c, a trzecie, zaszczytne miejsce przypadło klasom 2a i 3a. Samorząd Uczniowski dziękuje za zaangażowanie.

Anna Wysocka

Czytaj dalej