Archiwa miesięczne listopad 2025

Spotkanie młodzieży z Policją – odpowiedzialność nieletnich i cyberprzemoc

👮‍♀️💻

📎Dziś uczniowie klasy I naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszami Policji, poświęconym odpowiedzialności prawnej młodzieży oraz cyberprzemocy.👨‍💻💬

📎Podczas spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się, jakie mogą być konsekwencje nieprzemyślanych zachowań – zarówno w życiu codziennym, jak i w internecie. Policjanci zwrócili uwagę, że każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, a bezpieczeństwo i wzajemny szacunek są kluczowe także w przestrzeni online. 🔐⚖️

📎Szczególną uwagę poświęcono cyberprzemocy – zjawisku, które w ostatnich latach stało się jednym z najpoważniejszych problemów wśród młodzieży. Funkcjonariusze omówili przykłady zachowań takich jak:

📱 hejt i obraźliwe komentarze,

📷 publikowanie zdjęć lub f...

Czytaj dalej

Pamiętamy o tych, których już nie ma z nami…

🕯️🌹

🖇️ W okresie Wszystkich Świętych wspominamy tych, którzy odeszli💫.

Podobnie, jak w poprzednich latach także i w tym roku, uczniowie naszej szkoły a w szczególności mieszkańcy internatu oraz kadeci z kl. I C 🪖, upamiętnili miejsca spoczynku, zarówno żołnierzy, jak i zmarłych nauczycieli. 👩‍🏫👨‍🏫

🖇️ Najpierw mieszkańcy internatu uczestniczyli w zajęciach florystycznych, gdzie pod czujnym okiem wychowawczyni Barbary Bałkun samodzielnie wykonali nagrobne dekoracje i wiązanki. 💐🙌

🖇️ Następnie wychowankowie udali się na cmentarz, posprzątali pomnik nieznanego żołnierza i złożyli własnoręcznie przygotowane wiązanki upamiętniające tych, którzy zapisali się w naszej lokalnej historii. Odwiedzili także grób wieloletniego dyrektora szkoły Stanisława Konopki.🪔🖊️

🖇️ Kadeci...

Czytaj dalej

Nowoczesne laboratorium i pracownia ekologiczna! Mamy to!

💡🔬

📌29 października 2025 r. w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej oficjalnie otwarto nowoczesne laboratorium przyrodnicze i pracownię ekologiczną. 🧪 Laboratorium wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt dydaktyczny – m.in. cztery mikroskopy (w tym trzy genetyczne), zestawy do doświadczeń, nowoczesne monitory oraz ergonomiczne stanowiska uczniowskie. ⚗️

📌W nowym laboratorium odbyły się pierwsze zajęcia z udziałem uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej. Podczas warsztatów uczestnicy obserwowali plazmolizę komórek cebuli, badali denaturację białka oraz analizowali wpływ chemicznych zanieczyszczeń środowiska na organizmy.🌿🧫 Nowoczesna przestrzeń pozwoli uczniom rozwijać praktyczne umiejętności badawcze i zainteresowanie naukami przyrodniczymi...

Czytaj dalej