Archiwa dzienne 15/09/2020

Integracja z bezpieczeństwem w tle

15/09/2020 Inne

Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim ruszyły czternaste już dni integracyjno- – adaptacyjne dla czterech klas pierwszych Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Początek roku szkolnego w nowej szkole to duży stres dla młodego człowieka. Aby pomóc młodzieży w zminimalizowaniu skutków stresu, nasza szkoła każdego roku wychodzi z ofertą zajęć integracyjno – adaptacyjnych. Ich celem jest integracja grupy klasowej oraz jej szybka i pozytywna adaptacja w nowym środowisku. Ponadto zajęcia tego typu pomagają dostrzegać dobre strony kontaktów z innymi, rozwijają wzajemną akceptację w grupie oraz uczą pozytywnego myślenia o sobie.
W tym roku z powodu stanu pandemii idea została ograniczona do jednego dnia (02.09.2020 r.) i wyeksponowano kwestie związane z bezpieczeństwem. Ten fakt