Projekt „Królowa jest tylko jedna – matematyka” realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+

Z radością informujemy, że nasz dwuletni projekt strategiczny współpracy szkół p.t. „Królowa jest tylko jedna – matematyka”, realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ został pozytywnie zaopiniowany i bardzo wysoko oceniony (na 27 miejscu).

W ramach działań zaplanowaliśmy edukacyjne spotkania nauczycieli i uczniów w trzech krajach partnerskich, czyli: Turcji, Grecji i u nas w Polsce. Naszym partnerem jest szkoła na Krecie – 1st Lyceum of Ierapetra  oraz w Turcji – Ibrahim Ozaydin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi . Gospodarzem pierwszego spotkania kadry pedagogicznej będzie nasza szkoła już w listopadzie. 

Projekt powstał przede wszystkim po to, aby przyczynić się do poprawy osiąganych przez uczniów wyników w zakresie matematyki oraz w celu wsparcia kadry dydaktycznej w rozwoju. Inicjatywa przyczyni się do zacieśnienia współpracy między szkołami z różnych krajów, dzięki czemu nauka i nauczanie będzie jeszcze ciekawsze oraz efektywniejsze. Do działań zostaną również zaangażowane rodziny i społeczność lokalna naszego miasteczka, zatem będzie ciekawie:)

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, (dotyczy uczniów klas I i II) proszone są o kontakt z Edytą Budnik.  Zapraszamy serdecznie!