Nowy rok szkolny w internacie

Z uwagi na sprzyjającą aurę, we wrześniu w internacie odbyły się dwa wyjazdy integracyjne.
Pierwszy, 13 września, był turystyczno-rekreacyjną wycieczką do Puszczy Augustowskiej. Grupa uczniów zwiedziła Mikaszówkę (instalację „Pamięci Niezłomnym” przy kościele oraz śluzę na Kanale Augustowskim), a następnie udała się nad jezioro Jazy, skąd tzw. „trasą JP II” przeszła rezerwatem Perkuć do śluzy Paniewo. Ostatnim punktem było zwiedzanie sanktuarium w Studzienicznej wraz z obmyciem oczu w cudownym źródełku.
Natomiast drugi wyjazd, „Rajd express”, odbył się 20 września i polegał na terenowej wędrówce trasą Rubcowo- Skieblewo. Na początku trasa prowadziła przez dolinę rzeki Wołkuszanki. W okolicy wsi Żabickie grupa mogła obejrzeć z bliska bunkry z czasów II wojny światowej, zarówno te widoczne, jak i zarośnięte.Kondycja jak zwykle dopisała, młodzież pokonała trasę dużo szybciej niż zakładał plan wyjazdu.
W najbliższym czasie planowany jest wyjazd do kina w Białymstoku.
W nowym roku szkolnym wzrosła także liczba osób mieszkających w internacie. Obecnie grupa wychowanków liczy 51 osób, a chętnych ciągle przybywa. Uwzględniając tegoroczną frekwencję, planowane jest doposażenie pokoi mieszkalnych w niezbędne meble.Zyskaliśmy także nową, terakotową podłogę na pierwszym piętrze, co stanowi kolejny element modernizacji placówki.