Archiwa dzienne 18/06/2018

Podsumowanie rywalizacji w szkolnym konkursie – EKSTRAKLASA MATEMATYCZNA

18/06/2018 AktualnościDla uczniówInne

Od trzech lat nieomal tradycją szkoły są zmagania matematyczne dąbrowskich licealistów w konkursie szkolnym Ekstraklasa Matematyczna. Uczestniczą w nim uczniowie z różnych klas liceum. Odbywa się on raz w miesiącu i ogłaszane są wyniki. Rywalizacja cieszy się zainteresowaniem, każdego roku zgłasza się sporo osób żądnych zwycięstwa. Zadania wymagające wiedzy matematycznej, ale również tak zwanego pogłówkowania układają szkolni nauczyciele matematyki. Najlepszy w rywalizacji rocznej uzyskuje tytuł „mistrza”.

W tegorocznych zmaganiach mistrzem Ekstraklasy Matematycznej został Michał Topolewski. Należy podkreślić, że Michał prowadził od samego początku rozgrywek konkursowych. Zwyciężył w konkursie również w roku 2016 i 2017.

W tym roku kończy on