Ostre strzelanie I klasy mundurowej w Piątnicy

Dnia 22 maja 2018 r. pierwsza klasa mundurowa pod opieką Tomasza Leszkowicza miała  możliwość kolejnego wyjazdu do Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Piątnicy.

Uczniowie doskonali postawę strzelecką i oczywiście celność. Tradycyjnie, pierwszym punktem programu było krótkie przeszkolenie (w zasadzie przypomnienie wiadomości) dokonane przez trenera z postawy strzeleckiej oraz ułożenia ciała przy oddaniu strzału z broni krótkiej. Po wpisaniu się do księgi strzelnicy uczniowie   rozpoczęli strzelecki maraton do tarcz z CZ-P09. Każdy miał do wykonania 4 serie po 5 strzałów. Kolejnym punktem programu było strzelanie w budynku strzelnicy z karabinku Ak-47 z amunicji smugowej. Ten punkt właśnie, wszystkim sprawił najwięcej  zabawy i uczestnicy wyjazdu byli zawiedzeni małą ilością amunicji.

Kolejne ciekawe doświadczenia pozostaną na długo w pamięci uczestników wyprawy.