Archiwa dzienne 31/05/2018

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o 2. Korpusie Polskim i gen. W. Andersie

31/05/2018 AktualnościInne

25 maja 2018 roku, w dzień obchodów Święta Szkoły – Patrona Technikum Nr 1 - 2 Korpusu Polskiego w Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o 2. Korpusie Polskim i generale Władysławie Andersie. Trzynastu uczniów ACE 22 maja 2018r. pisało etap szkolny konkursu, siedmiu z najwyższą punktacją przeszli do etapu międzyszkolnego. Celem konkursu jest: zainteresowanie historią najnowszą XX wieku, a szczególnie losami żołnierzy 2 Korpusu Polskiego i działalnością generała Władysława Andersa oraz krzewienie postaw patriotycznych i pobudzenie aktywności poznawczej młodzieży.

Do rywalizacji przystąpiło 11 uczniów z trzech szkół: Zespołu Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej ( 2 uczniów), II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i