„Kadisz dla Dąbrowy Białostockiej”

7 czerwca o godz. 10 w auli Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się niezwykła uroczystość – otwarcie wystawy 18. prac z cyklu „Kadisz dla Dąbrowy Białostockiej” i promocja książki autorstwa Marka Podwala. Nasze miasto będzie gościło doktora Marka Podwala – artystę i grafika światowej sławy oraz doktora Michaela Nevinsa i Kiki Harary z Izraela. Goście to potomkowie dąbrowskich Żydów, którzy nie po raz pierwszy odwiedzają nasze miasteczko, przed II wojną światową typowy żydowski sztetl. Przez wiele lat w USA i Izraelu pielęgnują pamięć o Dąbrowie, własnych rodzinach oraz zagładzie żydowskiego świata.
Wystawa, promocja książki oraz spotkanie potomków dąbrowskich Żydów realizowane jest z grantu Fundacji Forum Dialogu, który otrzymała liderka Dorota Budzińska.Projekt nosi symboliczny tytuł „Odczytywanie popiołów – śladami dąbrowskich Żydów” i jest kontynuacja poprzednich działań podejmowanych przez nauczycielki liceum D. Budzińską i J. Konstańczuk oraz młodzież. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą również w drugim projekcie Forum Dialogu – Szkole Dialogu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłym spotkaniu z historią Dąbrowy,wielką sztuką i wyjątkowymi ludźmi.

Koordynatorki projektów – D. Budzńska i J. Konstańczuk.