Jeden cel – wspólna misja. Weterani są z nami.

  1. 05. 2018: Zawody sportowe z udziałem żołnierzy – weteranów.

Emocjonującą częścią obchodów były zawody sportowe. W mieszanych drużynach uczniowsko – żołnierskich o miejsca na podium walczyli: Zespół Szkół z Dąbrowy Białostockiej, Zespół Szkół z Sokółki, Zespół Szkół Budowlanych z Braniewa, XIV Liceum Ogólnokształcące z Białegostoku, Salezjański Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Różanegostoku. Zawodnicy musieli wykazać się w następujących konkurencjach: podciąganie/zwis na drążku, skok w dal z miejsca, rzut „granatem”, sztafeta z atrapą karabinka, strzelectwo, pierwsza pomoc, bieg z przeszkodami. Tomasz Margielewicz, uczestnik zawodów typu Runmaggedon i koordynator biegu z przeszkodami, skomentował zawody w następujący sposób: „Bieg był wybuchową mieszanką biegu przeszkodowego typu Spartan Race, czy Runmageddon, przeplecionych typowymi ćwiczeniami crossfit. Najcięższy dla zawodników był bieg, rzut oszczepem do celu (trafiły tylko 3 osoby na wszystkich uczestników: jeden chłopak i dwie dziewczyny) i ćwiczenie karne zwane Burpess. Brawa dla drużyny, która była najlepsza, czyli z Dąbrowy. Zadecydowało zgranie. Chcę pochwalić chłopaków z Różanegostoku. Byli pierwsi i szli w nieznane. Wszyscy zawodnicy zostawili serce, pot i duszę.”

Po zażartej i wyczerpującej dogrywce o II miejsce klasyfikacja przedstawiła się następująco:

I miejsce – Zespół Szkół Dąbrowa Białostocka; drużyna w składzie: st. kpr. Artur Girtler (15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy), Monika Ławrynowicz, Paulina Łomoć, Ewelina Lisowska, Karol Tkaczuk, Gabriel Ciuruk, Daniel Krysiuk.

II miejsce – Zespół Szkół Sokółka; drużyna w składzie: kpr. Adam Dzbyński (15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy), Gabriela Mozolewska, Róża Asanowicz, Wiktoria Żylińska, Artur Łapata, Arkadiusz Bałdowski, Jakub Sawicki.

III miejsce – XIV Liceum Ogólnokształcące Białystok; drużyna w składzie: st. szer. Adam Fornalski  (15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy), Klaudia Bernacka, Patrycja Łapińska, Monika Borowska, Weronika Gatz, Jakub Węcławski, Krzysztof Skarżyński, Grzegorz Kalinowski.

IV miejsce – Zespół Szkół Budowlanych Braniewo; drużyna w składzie: kpr. Jarosław Taraszkiewicz (15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy), Izabella Domaradzka, Justyna Rychcik, Weronika Filipek, Maciej Kierul, Łukasz Woźniak, Karol Woźniak.

V miejsce – Salezjański Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Różanystok; drużyna w składzie kpr. Michał Kępa (15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy), Jakub Miśta, Adam Szatyłowicz, Patryk Szymoniak, Patryk Wardeński, Konstanty Jurzyk.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w zawodach otrzymali nagrody od Sponsorów oraz pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

 

Gratulujemy!

Zawody sportowe zostały zorganizowane dzięki inicjatywie Barbary Halickiej, uczennicy XI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, przy współpracy z Tomaszem Leszkowiczem – Dyrektorem zawodów. Organizację i przebieg części sportowej aktywnie wspierali również: Tomasz Jarmoszko (żołnierz) – absolwent naszego Liceum, Tomasz Margielewicz – funkcjonariusz Straży Granicznej, uczestnik zawodów i biegów typu Runmaggedon; grupa medyczna z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku: Dariusz Misztal (sędzia), Ewa Stroka (sędzia), pozoranci: Maurycy Leonik, Marta Miśko, Tomasz Smołko, Jakub Adamski; uczniowie dąbrowskiego LO – opiekunowie drużyn: Maciej Budnik, Patrycja Lipska, Hubert Mackało; uczniowie z klas mundurowych naszej szkoły: Szymon Usnarski, Natalia Łukaszewicz, Kacper Polkowski, Marta Rogowska, Zuzanna Jurgilewicz, Łukasz Krysztopa, Barbara Bienasz, Kamil Guziejko, Sebastian Makar, Wiktoria Kondracka, Jakub Siwicki, Mateusz Bieluczyk, Dawid Kochmański.

Tekst: Eliza Masłowska

Zdjęcia: Kamil Guziejko, kl. I C