Archiwa dzienne 19/04/2017

Mołodeczno -wyprawa do partnerskiej szkoły

19/04/2017 Inne

Dnia 09.04.2017r. odbył się wyjazd młodzieży liceum  do zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 3 w Mołodecznie na Białorusi. Na początku wyprawy pojechaliśmy do stolicy Białorusi – Mińska. Zwiedziliśmy Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej  poświęcone ludziom walczącym z  hitlerowskimi najeźdźcami w latach 1941-1945r. Po lekcji historii pojechaliśmy na zakupy i obiad. Jadąc do Mołodeczna odwiedziliśmy szkołę i dom dziecka w  Radoszkowiczach.  Znajduje się w niej muzeum opowiadające historię bohaterskich lotników oraz wiele pamiątek z  okresu II wojny światowej. Późnym popołudniem dojechaliśmy do gimnazjum w Mołodecznie i  spotkali z uczniami, w których domach mieliśmy spędzić kolejne noce.

„Przed wyjazdem obawialiśmy się że się nie dogadamy z uczniami, u których będziemy mieszkać. Jednak