Archiwa dzienne 01/11/2016

„Wspólne przebywanie wzmacnia zaufanie”

01/11/2016 Inne

W miesiącach  wrześniu i październiku 2016 r. realizowany był  przez Powiat Sokólski  projekt pn.,, Wspólne przebywanie -wzmacnia zaufanie" skierowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych,uczących się  na terenie powiatu.  Projekt ten dofinansowany został przez Wojewodę Podlaskiego w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. W  Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej realizacja projektu rozpoczęła się od  szkoleń dla nauczycieli i rodziców  z komunikacji empatycznej, które prowadziła Pani  E. Powichrowska  z Ośrodka Terapii Uzależnień ETAP z Białegostoku.

W kolejnych dniach tj: 19,20,21,24 i 25.10. ratownik medyczny Paweł Olechno prowadził szkolenia z  zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej . Uczniowie poznali podstawy ratownictwa medycznego