Archiwa dzienne 12/11/2015

Śpiewająco w Narodowe Święto Niepodległości w Warszawie

Na zaproszenie Akademii Obrony Narodowej grupka uczniów II klasy mundurowej (Kamila Łomoć, Karol Harasim, Marcin Grygo, Fryderyk Jurgielewicz, Mateusz Żmurda, Karol Haponik  i Mateusz Horosz) pod opieką Edyty Budnik i Janusza Bielawskiego udała się na obchody Narodowego Święta Niepodległości do Warszawy. Nasi uczniowie uczestniczyli w „Pikniku Niepodległościowym”, w trakcie którego można było zwiedzać park militarny, postrzelać z broni pneumatycznej lub w okularach alkogogle doświadczać  rzeczywistość. Jednakże głównym celem wyjazdu był udział w konkursie . „Śpiewać każdy może …” Jego zwycięzca będzie miał możliwość wzięcia udziału bez wstępnych eliminacji w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej dla Młodzieży Klas Mundurowych zaplanowa...

Czytaj dalej

Uroczyste obchody Święta Niepodległości.

W dniu 10 listopada 2015 roku w szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Apel rozpoczął się hymnem i przemówieniem dyrektora szkoły Jarosława Budnika, który zwrócił uwagę na znaczenie patriotyzmu dla współczesnej młodzieży . Przemówienie zakończyło się cytatem z Księdza Piotra Skargi ” Wszechmogący, Wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie”. Następnie występ artystyczny w przygotowaniu młodzieży pod opieką Krystyny Kopańko nawiązał do historii Polski od XVIII do XX wieku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej