10 września 2015 roku w Sokółce gościł Prezydent Andrzej Duda. Poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w tym wydarzeniu, co jest widoczne na załączonej dokumentacji fotograficznej. Pan Prezydent przebywający na zaproszenie Starosty Powiatu Sokólskiego nie stronił od spotkań z mieszkańcami, starał się każdemu poświęcić choćby chwilę, czego efektami były wspólne zdjęcia.
Czytaj dalejArchiwa miesięczne wrzesień 2015
9 września 2015 roku uczniowie z internatu oraz nowe wolontariuszki uczestniczyli w wyjeździe do wsi Szuszalewo. Znajduje się tam kładka wśród bagien i punkt widokowy. Pogoda dopisała, więc mogliśmy w pełni podziwiać walory przyrodnicze naszego regionu. Punktem kulminacyjnym pikniku było ognisko oraz przepyszne, własnoręcznie upieczone kiełbaski. Atmosferę umilała gitara i śpiew.
Czytaj dalejDzięki uprzejmości Mariusza Siłakowskiego – pracownika Biebrzańskiego Parku Narodowego nasi uczniowie już na początku roku szkolnego (2 września) udali się do gminy Sztabin, gdzie zapoznali się z pracą terenową archeologów i geografów. Grupy studentów i pracowników naukowych z Kielc i Poznania dokumentowało osadnictwo na naszych terenach w epoce neolitycznej. Podczas trwających trzy tygodnie badań odkryto wiele pozostałości po działalności człowieka na tych terenach. Uczniowie Zespołu Szkół w trakcie dziennego pobytu mogli wcielić się w rolę archeologa lub geografa odkrywając pozostałości kultury materialnej. Ponadto uczniowie uczyli się wytwarzania narzędzi krzemiennych, krzesania ognia czy opisywania zabytków. Niewątpliwie taka lekcja historii i geografii była najbardziej kształcąca...
Czytaj dalejInauguracja roku szkolnego 2015/16 jak co roku rozpoczęła się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Ponad 80 uczniów liceum ogólnokształcącego (w ramach trzech klas) i 15 zasadniczej szkoły zawodowej rozpoczęło naukę w naszej szkole. W inauguracji wziął udział Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Kazimierz Baszko, który przekazał młodzieży pozdrowienia oraz zestaw piłek ręcznych. Od jutra wszyscy uczniowie zasiądą w ławkach.
Czytaj dalej

































