Archiwa miesięczne wrzesień 2015

Spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą.

10 września 2015 roku w Sokółce gościł Prezydent Andrzej Duda. Poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w tym wydarzeniu, co jest widoczne na załączonej dokumentacji fotograficznej. Pan Prezydent przebywający na zaproszenie Starosty Powiatu Sokólskiego nie stronił od spotkań z mieszkańcami, starał się każdemu poświęcić choćby chwilę, czego efektami były wspólne zdjęcia.

20150910_131253 20150910_132908 20150910_134259 20150910_134306 20150910_135108 20150910_135110 20150910_131253

Czytaj dalej

Piknik nad Biebrzą

9 września 2015 roku uczniowie z internatu oraz nowe wolontariuszki uczestniczyli w wyjeździe do wsi Szuszalewo. Znajduje się tam kładka wśród bagien i punkt widokowy. Pogoda dopisała, więc mogliśmy w pełni podziwiać walory przyrodnicze naszego regionu. Punktem kulminacyjnym pikniku było ognisko oraz przepyszne, własnoręcznie upieczone kiełbaski. Atmosferę umilała gitara i śpiew.

N3

DSC04768

DSC04777

DSC04787

DSC04789

Czytaj dalej

Warsztaty archeologiczne w Krasnoborkach

Dzięki uprzejmości Mariusza Siłakowskiego – pracownika Biebrzańskiego Parku Narodowego nasi uczniowie już na początku roku szkolnego (2 września) udali się do gminy Sztabin, gdzie zapoznali się z pracą terenową archeologów i geografów. Grupy studentów i pracowników naukowych z Kielc i Poznania dokumentowało osadnictwo na naszych terenach w epoce neolitycznej. Podczas trwających trzy tygodnie badań odkryto wiele pozostałości po działalności człowieka na tych terenach. Uczniowie Zespołu Szkół w trakcie dziennego pobytu mogli  wcielić się w rolę archeologa lub geografa odkrywając pozostałości kultury materialnej. Ponadto uczniowie uczyli się wytwarzania narzędzi krzemiennych,  krzesania ognia czy opisywania zabytków. Niewątpliwie taka lekcja historii i geografii była najbardziej kształcąca...

Czytaj dalej

Inauguracja roku szkolnego z Marszałkiem Województwa Podlaskiego.

Inauguracja roku szkolnego 2015/16 jak co roku rozpoczęła się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Ponad 80 uczniów liceum ogólnokształcącego (w ramach trzech klas) i 15 zasadniczej szkoły zawodowej rozpoczęło naukę w naszej szkole. W inauguracji wziął udział Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Kazimierz Baszko, który przekazał młodzieży pozdrowienia oraz zestaw piłek ręcznych. Od jutra wszyscy uczniowie zasiądą w ławkach.

IMG_4170 IMG_4171 IMG_4172 IMG_4174 IMG_4177 IMG_4179 IMG_4182 IMG_4184 IMG_4185 IMG_4186 IMG_4190 IMG_4191

Czytaj dalej