Dziewczyny wyśpiewały w Mońkach II i III miejsce

20 kwietnia 2013 roku odbyła się w Monieckim Ośrodku Kultury IX edycja Wojewódzkiego Przeglądu Poezji Śpiewanej Jacka Kaczmarskiego O Laur Solidarności. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż II miejsce zdobyła w nim nasza uczennica Barbara Kuc, zaś III Ania Skok. W konkursie wystąpiła też Karolina Kunicka. Dziewczyny do konkursu przygotowywała Pani Krystyna Kopańko, zaś przy występie akompaniował Ani i Karolinie ksiądz Marcin Karłowski. Organizatorami imprezy były Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury oraz Moniecki Ośrodek Kultury. Konkurs ma na celu upowszechnianie i propagowanie twórczości Jacka Kaczmarskiego, wartości demokratycznych, wyszukiwanie i promocję młodych talentów, popularyzację elementów patriotyzmu oraz konfrontację dokonań twórczych. Jak twierdzą organizatorzy z roku na rok impreza zyskuje na atrakcyjności, a to za sprawą ilości uczestników oraz poziomu prezentowanych utworów. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż każdy z wykonawców występuje z akompaniamentem na żywo. Dziewczynom gratulujemy sukcesu.

DSCF0659

DSCF0662

DSCF0647

DSCF0656

OLYMPUS DIGITAL CAMERA