Witamy uczestników projektu „Zagrajmy w to jeszcze raz – tradycyjne gry i zabawy”

15.04.2024r odbył się pierwszy dzień mobilności uczniowskiej w Polsce w ramach projektu „Zagrajmy w to jeszcze raz – tradycyjne gry i zabawy”. Grupa 10 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami przywitała uczestników projektu z Cypru, Malty, Grecji, Litwy oraz Macedonii Północnej. Podczas spotkania zaprezentowane zostały cele projektu, kraj gospodarzy oraz filmy dotyczące klasycznych polskich gier i zabaw przygotowane przez naszych uczniów. Wiedzę młodzieży na temat Polski sprawdził quiz o naszym kraju. Wszyscy uczestnicy projektu wzięli również udział w zajęciach integracyjnych na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli szansę zagrać m.in. w kalambury oraz quiz muzyczny. Spotkanie było idealną okazją do zawarcia nowych znajomości, przełamania barier językowych oraz poznania kultury i zwyczajów w krajach partnerskich.
Jest to kolejny projekt, w którym koordynatorem jest szkoła z Dąbrowy Białostockiej. Budżet projektu to 250 000 euro na wszystkie kraje partnerskie.

Tekst: Julia Wolska kl. IIB, zdjęcia: Natalia Wnuk kl. III B