Gier i zabaw ciąg dalszy!

18.04.2024 to kolejny dzień mobilności w Polsce w ramach projektu „Zagrajmy to jeszcze raz – tradycyjne gry i zabawy sposobem na integrację i aktywizację młodzieży”. Rozpoczął się on od wspólnych gier i zabaw w pobliskich szkołach podstawowych. Nasi uczniowie wraz z kolegami z Litwy, Malty, Cypru, Grecji i Macedonii Północnej prowadzili zajęcia instruktażowe w Szkole Podstawowej w Nowym Dworze, Lipsku oraz Dąbrowie Białostockiej.
Kolejny punkt programu to spacer po Biebrzańskim Parku Narodowym, byliśmy na kładce Szuszalewo – Nowy Lipsk, gdzie główną atrakcję stanowiła przeprawa promowa przez rzekę Biebrzę. Potem była nauka poloneza, gdyż nasz projekt zakłada, że zadaniem każdego kraju, który pełni rolę gospodarza jest nauka jednego wybranego tańca narodowego. W realizacji tego przedsięwzięcia pomogli nam nasi nieocenieni absolwenci, rodzeństwo Kaja i Olaf Lewkowiczowie, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.
Dzień zakończyliśmy ekscentryczną dyskoteką . Wspólnie, śpiewaliśmy, tańczyliśmy i poznawaliśmy się jeszcze lepiej. Był to bardzo długi dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń!
Projekt jest dofinansowany z programu Erasmus+ ze środków Unii Europejskiej kwotą 250 000,00 euro.
Tekst: Kornelia Sobolewska kl. IB, Edyta Budnik, zdjęcia: Julia Gawrylik kl. III B