Development of physical fitness in Greece

W dn. 12 i 15 kwietnia uczestnicy mobilności sportowej w Grecji brali udział w lekcjach wychowania fizycznego w 1st Junior High School of loannina. Pod opieką greckiego nauczyciela, wraz

z kolegami z Grecji, doskonalili swoje umiejetnosci gry w koszykówkę. Nauka objęła cztery główne elementy tej dyscypliny sportowej:

– zasadę kroków,

– tzw. ,,martwa piłkę” i ,,żywą piłkę”

– zasade cylindra,

– zasady 24 i 8 sekund.

Zajęcia zakończyły się wspólnym meczem, który dostarczył wielu emocji graczom i publiczności.

W kolejnych zajęciach, które odbyły się w dn. 17 i 18 kwietnia, utalentowani sportowcy z naszej szkoly uczestniczyli w treningach piłki nożnej. Wspólne zajęcia objęły naukę: 

– przyjęcia, prowadzenia i odbierania piłki,

– drybling,

– zwody,

– grę ciałem,

– techniki bramkarskie,

– wyrzuty z linii bocznej i rzuty karne.

Zwieńczeniem lekcji był wspólny mecz.

Ostatniego dnia mobilnosci, tj. 22.04.2024r., nasi uczniowie prezentowali swoje umiejętności gry w

piłkę ręczną. Pokazy dotyczyły

– podawania piłki,

– kozłowania,

– obrony,

– rzutów na bramkę,

– podstawowych przepisów.

Na zakończenie nasi sportowcy zaprezentowali swoje umiejętności i rozegrali wspólny mecz z kolegami z Grecji. Innymi formami aktywności fizycznej firycznej uczestników projektu były wycieczki i jogging po Ioanninie.

Główne cele mobilności to wspieranie i zachęcanie do aktywności sportowej, promowanie zachowań prozdrowotnych oraz poprawa ogólnej sprawności fizycznej.

Tekst: Miłosz Poważa kl. IId, Bartosz Andrukiewicz kl. IId, Szymon Hajkowski kl. IId. Zdjęcia: Gabriela Łazuk kl. IId, Natalia Skomin kl. IIIa, Barbara Rakus kl. IIIa.