Podsumowanie mobilności w Hiszpanii w ramach projektu „Sorry, taki mamy klimat”

8 marca 2024 r. to przedostatni projektowy dzień pobytu uczniów i nauczycieli z Polski i Grecji na gościnnej hiszpańskiej ziemi w ramach realizowanego projektu „Sorry, taki mamy klimat” o nr 2021-2-PLO1-KA220-SCH49222 z programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej. W trakcie spotkania nauczyciele dokonali ewaluacji końcowej projektu, doprecyzowali szczegóły dotyczące publikacji.

Uroczystość wręczenia certyfikatów poprzedziło wielogodzinne pożegnalne party na terenie szkoły. O poczęstunek zadbali rodzice. Wszyscy mieli okazję ponownie spróbować tradycyjnych hiszpańskich przysmaków i przekąsek. A potem był czas na tańce, pląsy i zabawy.Nasza „belgijka” bardzo przypadła do gustu greckim i hiszpańskim kolegom. 

Podsumowanie mobilności to dobra okazja do rozstrzygnięcia wyników Międzynarodowego Artystycznego Konkursu Recyklingowego. Gospodarze postanowili przyznać jedynie nagrody dla zwycięzców, czyli w 1. kategorii zwyciężyła Angeliki Gkaniatsa z Grecji, zaś w 2. Carla Leon Carmona i Daniela Leon Carmona. Potem odbyła się ceremonia rozdania certyfikatów potwierdzających udział w mobilności oraz wręczania upominków. Po niej przyszedł czas na trudne pożegnanie. W trakcie ośmiu dni pobytu nawiązały się nowe przyjaźnie. Rozstanie się z przyjaciółmi okazało się bardzo trudną chwilą dla młodzieży. W wielu przypadkach łzom nie było końca.

Delegacja polska składa serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom pracującym w Colegio Seneca SCA w Cordobie zaangażowanym w organizację 6. mobilności a w szczególności:

▫️Juan Carlos Castro Román,

▫️Luis Antonio Martínez Jordán,

▫️Rafael Martín Luque,

▫️Francisco José Mulet Ferrer,

▫️Joaquín María Revuelto Hidalgo,

▫️Juan José Villodres Bellido,

▫️Mario Díez Valle.

za perfekcyjną organizację spotkań, życzliwość, poświęcony czas i ogromne serce. Dziękujemy bardzo! 

Tekst: Edyta Budnik, Martyna Fiedorowicz kl. II B, zdjęcia: Anna Kulhawik