Nasi kadeci w finale X Regionalnej Olimpiady Historycznej Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach 

Dnia 14.03.2024r. odbył się drugi finałowy etap X Regionalnej Olimpiady Historycznej Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach. Do drugiego etapu zakwalifikowało się dwóch kadetów: Dominik Bohdan i Jakub Kibitlewski.  

Etap II polegał na indywidualnej rozmowie uczestników olimpiady, zakwalifikowanych po etapie I, z komisją konkursową. Uczestnik eliminacji musiał zmierzyć się z zestawem trzech wylosowanych pytań związanych z problematyką olimpiady. 

Poprzeczka była dość wysoka, ale w finałowej 15 znalazł się Dominik Bohdan ucz. Kl. III C. Wszyscy finaliści w nagrodę otrzymali od Instytutu Pamięci Narodowej wycieczkę do Wilna oraz nagrody rzeczowe. Ponadto uczniowie mieli możliwość porozmawiania z kombatantem wojennym Armii Krajowej.

Ogromne podziękowania nasi kadeci kierują w stronę Pani Marzeny Jasińskiej, organizatora merytorycznego przedsięwzięcia, a także do Pani Naczelnik Oddziału Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku Pani Urszuli Gierasimiuk, która podarowała naszej szkole plakat ścienny naszego patrona szkoły. 

Serdeczne podziękowania składamy Panu Mirosławowi Hańczarukowi za pomoc merytoryczną.