Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dn. 1 marca grupa kadetów z Oddziałów Przygotowania Wojskowego wraz z opiekunem Januszem Bielawskim miała przyjemność reprezentować naszą szkołę w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej ofiarowanej pamięci „żołnierzom wyklętym” z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dabrowie Białostockiej. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet w składzie: kadet Maria Pawełko – dowódca pocztu, kadet – Patryk Kozbiel – chorąży oraz kadet – Dominika Sutuła – asysta.

Po mszy uczestnicy przemaszerowali pod pomnik upamiętniający poświęcenie żołnierzy, gdzie zostały złożone wieńce kwiatowe. Przy pomniku wartę pełnili: kadet Szymon Kurel oraz kadet Kacper Zinówko.

Tekst i zdjęcia: Wiktoria Sienkiewicz