Kolejne spotkanie w ramach projektu „W służbie Ojczyźnie” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku

28.02.2024 r. grupa kadetów z oddziałów przygotowania wojskowego z naszej szkoły wzięła udział w pierwszym spotkaniu z 2 edycji projektu „W służbie Ojczyźnie” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Spotkanie dotyczyło pracy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Bogusław Łabędzki z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku opowiedział o prowadzeniu prac poszukiwawczych i identyfikacyjnych, w szczególności prowadzonych na naszym terenie.

Mogliśmy również zapoznać się z tajnikami pracy archeologicznej, o której opowiedział nam Michał Nowak. 

Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się także o sposobie prowadzenia poszukiwań, identyfikacji a następnie ekshumacji szczątków polskich bohaterów, zaś Angelika Słodka opowiedziała nam o pracy

Tekst: Maria Pawełko IIc    zdjęcia: Janusz Bielawski