Czas podsumowań

22 marca 2024 r. to ostatni projektowy dzień pobytu uczniów i nauczycieli z Polski, Litwy, Malty, Grecji i Cypru na gościnnej macedońskiej ziemi w ramach realizowanego projektu „Zagrajmy to jeszcze raz – tradycyjne gry i zabawy” z programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Pierwsza część spotkania miała charakter merytoryczny. Została przeprowadzona ewaluacja na platformie eTwinning, gdzie uczestnicy projektu mogli się podzielić swoimi wrażeniami z wyjazdu.

Następnie odbył się festiwal gier i zabaw, które zostały wcześniej dokładnie opracowane podczas zajęć w międzynarodowych grupach. W trakcie jego trwania uczestnicy projektu opowiadali oraz pokazywali młodszemu pokoleniu gry i zabawy, w które grali ich rodzice lub dziadkowie.

Na zakończenie dnia odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów, podczas której można było skosztować macedońskich pyszności oraz spróbować swoich sił w tradycyjnych macedońskich tańcach. Oglądaliśmy również filmy o grach i zabawach w Macedonii Północnej, które były owocem pracy uczestników tej mobilności. Następnie przyszedł czas na trudne pożegnanie. W trakcie kilkudniowego pobytu nawiązały się nowe przyjaźnie. Rozstanie z nowymi przyjaciółmi okazało się bardzo trudną chwilą dla młodzieży.

Tekst: Joanna Wołczek kl. III B zdjęcia: Natalia Wnuk kl. III B