¡Bienvenido a Dabrowa! ¡Saludos desde Grenada!

Mobilność długoterminowa to nowa forma mobilności dla uczniów szkół ponadpodstawowych, bardzo podobna do form dostępnych dla studentów uczelni wyższych. W jej założeniu uczeń przyjeżdża do określonej szkoły z krajów UE, na okres od miesiąca do roku, realizuje wspólnie opracowany przez 2 partnerskie szkoły program, uczy się języka danego kraju a porozumiewa się w jęz. angielskim i uczestniczy codziennie w zajęciach szkolnych. 

Ten typ mobilności jest wciąż niezbyt popularny w Polsce , ale bardzo wspierany przez Unię Europejską. W tym roku szkolnym w skali naszego kraju skorzystało z niej jedynie 72 uczniów. ‼️A z naszej szkoły zauczestniczyli w tym przedsięwzięciu Hubert i Wiktoria, którzy w wyniku rekrutacji i egzaminu z jęz. angielskiego (ustnego i pisemnego) pozostawili za sobą jeszcze ośmiu konkurentów. Ich wyjazd był możliwy dzięki otrzymanej akredytacji z zakresu Edukacji Szkolnej z programu Erasmus+. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie sokólskim, która takową akredytację posiada!

Uczestnicy mobilności piszą z Granady:

Z tego miejsca zachęcamy Was wszystkich do udziału w naszej fascynującej podróży, dzięki której obecnie uczestniczymy w długoterminowej mobilności w ramach projektu Erasmus + w Hiszpanii! 

Przez najbliższych kilka tygodni zanurzymy się w magicznej atmosferze Grenady – miasta z niewiarygodnie dużym bogactwem kultury i historii. Granada znajduje się w otulinie najwyższego na całym Półwyspie Iberyjskim, malowniczym masywie górskim – Sierra Nevada. 

Mimo intensywnych zajęć we współpracującej z naszym liceum szkole IES Ayala w Grenadzie, nieustannie odkrywamy nowe aspekty hiszpańskiego życia szkolnego, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności.

Wyzwania szkolne nie są jedynym aspektem, który w znaczący sposób przyciąga naszą uwagę – wraz z nowo poznanymi znajomymi smakujemy hiszpańską kuchnię, poznajemy rytmy flamenco oraz podziwiamy zapierające dech w piersi widoki Andaluzji. 

Dzielimy się z Wami tymi oto niezwykłymi doświadczeniami, abyście mogli poczuć kawałek tej wyjątkowej podróży, a co za tym idzie znaleźć inspirację do własnych przyszłych odkryć! 

Tekst: Edyta Budnik, Hubert Doroszko kl. III B

Zdjęcia: Wiktoria Sienkiewicz kl. II C