Pierwsze dni projektowe w Cordobie w ramach „Sorry, taki mamy klimat” 

W dn. od 29.02 do 9.03. 2024 r. dwanaścioro uczniów pod opieką nauczycieli zaangażowanych w realizację projektu „Sorry, taki mamy klimat” o nr 2021-2-PLO1-KA220-SCH49222 z programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej gości w Hiszpanii w Colegio Séneca by kontynuować działania proekologiczne na rzecz środowiska i klimatu wraz z partnerską szkołą z Ioaninny. To trzecia wizyta zagranicznych gości w Hiszpanii, zaś ósma i ostatnia zaplanowana mobilność w ramach powyższego projektu.

Pierwsze 2 dni przebiegały w atmosferze integracji i pod hasłem przełamania pierwszych lodów. Po uroczystym przywitaniu uczestników mobilności przez dyrektora szkoły Juana Carlosa Castro uczniowie, podzieleni na 6 mieszanych międzynarodowych grup wzięli udział w zajęciach integracyjnych. Potem zwiedzali szkołę. Warto przypomnieć, że szkoła w Hiszpanii to lider w działaniach proekologicznych, recyklingowych, może poszczycić się certyfikatem „zielonej szkoły”, uhonorowanej międzynarodowym tytułem „Zielonej Flagi” przyznawanej w ramach Programu Eco – Schools. 

Po południu wszyscy wspólnie cieszyli się pięknem Cordoby, zwiedzając miasto. Spacerowali po Moście Rzymskim i oglądali Wieżę Calahorra. Zaś kolejny dzień to całodniowa wycieczka do Las Ermitas w Górach Sierra Morena. A na wieczór spotkanie z flamenco i typową kuchnią hiszpańską. Wszakże flamenco to esencja Hiszpanii. 

Colegio Séneca SCA 

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: Anna Kulhawik, Edyta Budnik, Joanna Pigiel