Uroki Anadaluzji

W dn. 19 – 27 marca 2023 roku nasi nauczyciele wraz z pedagogami z Ioanniny z Grecji z 3rd Senior High School „EPIFANIOS SCHOOL” goszczą w Colegio Séneca SCA w Cordobie w ramach warsztatów dla nauczycieli.

To już przedostatnia, siódma zaplanowana mobilność w ramach projektu „Sorry, taki mamy klimat” o nr 2021-2-PL01-KA220-SCH-000049222 z programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Międzynarodowe spotkanie służyło realizacji ważnych celów projektowych i edukacyjnych(szkoła w Hiszpanii to lider w działaniach proekologicznych, recyklingowych, może poszczycić się certyfikatem „zielonej szkoły”, uhonorowanej międzynarodowym tytułem „Zielonej Flagi” przyznawanej w ramach Programu Eco – Schools).

Oprócz tego, wielka wartość dodana każdego projektu to poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Cordoby leżącej w regionie Andaluzja.

Sztuka, kultura, tradycja, historia to wszystko można znaleźć w Cordobie. Znajdują się tutaj trzy miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: Meczet – Katedra w Kordobie, Stare Miasto i Medina Azahara. Wszystkie te zabytki nauczyciele z Polski i Grecji mieli szansę zobaczyć. Poza tym zwiedzili także Lagunę de Zonar i Las Ermitas w Górach Sierra Morena.

Tekst i zdjęcia: Edyta Budnik