Very tasty musaka !

W dn. 22.05.2022  – 05.06.2022r. grupa trzydzieściorga uczniów pod opieką pięciorga nauczycieli w ramach „Ponadnarodowej mobilności uczniów” realizuje „ Bardzo smaczny projekt , czyli na granicy smaku” w miejscowości Leptokaria w Grecji. Dzięki środkom z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) z Europejskiego Funduszu Społecznego ma możliwość poznania greckiej kuchni a przede wszystkim wzmocnienia kompetencji kluczowych.

Jednym z głównych założeń projektowych jest happening promujący zdrowe i ekologiczne jedzenie realizowany w środowisku lokalnym. W związku z tym uczestnicy projektu poznają kuchnię grecką i wnikliwie obserwują pracę profesjonalnych  kucharzy a także gotują pod ich nadzorem. Dzisiaj  przygotowali popularną w Grecji musakę, czyli zapiekankę sporządzoną na bazie bakłażana, pomidorów i mięsa mielonego. Górną warstwę dania stanowi sos beszamelowy posypany żółtym serem i skropiony oliwą.

Tekst: Edyta Budnik          zdjęcia: Natalia Wnuk kl. IB