Agnieszka Chodziutko wyróżniona w XIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „O Srebrne Pióro MDK” im. Wiesława Szymańskiego

Miło nam zakomunikować, że uczennica klasy 2Bp Agnieszka Chodziutko otrzymała Wyróżnienie w  XIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „O Srebrne Pióro MDK im. Wiesława Szymańskiego” w kategorii proza. Jej oryginalna wypowiedź pt. „Królowa”, osadzona w realiach starożytnego Egiptu, w wyjątkowy sposób opowiada o królowej Kleopatrze. Opowiadanie zostało wyróżnione spośród 57  nadesłanych prac w tej kategorii. Agnieszka pracowała pod opieką merytoryczną polonistki Urszuli Puczyńskiej.

Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród, koncertem muzycznym a  także ciekawym wykładem prof. dr. hab. Dariusza Kuleszy (mówiącym o fenomenie Olgi Tokarczuk) odbyła się 24 września 2020 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Warto także odnotować skład jury oceniający tegoroczne prace. Nazwiska mówią wiele:

  1. dr hab. Dariusz Kulesza – dyrektor Kolegium Literaturoznawstwa Wydz. Filologicznego oraz kierownik  Zakładu Literatury Międzywojennej i Współczesnej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku, przewodniczący Jury;
  2. Teresa Radziewicz – poetka;
  3. Dorota Sokołowska – dziennikarka Redakcji Artystycznej „Polskiego Radia Białystok”, pisarka;
  4. Janusz Taranienko – nauczyciel-instruktor Pracowni Literatury MDK, sekretarz.

Agnieszce serdecznie gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swojego talentu poprzez udział w innych konkursach, także literackich.

 

Tekst i zdjęcia: Edyta Budnik