Interaktywnie zainaugurowaliśmy Dzień Nauki Polskiej w naszej szkole

Dnia 19 lutego br. po raz pierwszy obchodzimy nowe święto państwowe – Dzień Nauki Polskiej. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Święto stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.

W naszej szkole dn. 20.02.2020 r. zorganizowany został konkurs p.h. ,,Dzień Nauki Polskiej”, w którym brało udział 54 uczniów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie poprawnie odpowiedzieć na 15 pytań jednokrotnego wyboru , na bezpłatnej platformie do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów ,,Kahoot” z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z dostępem do internetu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Kacper Groch
II miejsce: Mateusz Kosakowski
III miejsce: Patrycja Jarząbek

Organizatorami konkursu były: Jolanta Konstańczuk , Urszula Lipska oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Adam Kłoczko i Hubert Dziemiach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Tekst i zdjęcia: Urszula Lipska