VII Podlaski Konkurs Chemiczny

Dnia 13.12.2019 r. odbył się VII Podlaski Konkurs Chemiczny, do którego zostało zgłoszonych 215 uczniów z 20 liceów ogólnokształcących z naszego regionu.
Udział w konkursie był sprawdzianem wiedzy młodzieży. Celem konkursu jest zarówno rozwijanie zainteresowania chemią, jak i poszukiwanie uzdolnionej młodzieży. Laureaci konkursu będą przyjęci na studia bez postępowania kwalifikacyjnego podczas rekrutacji, jeśli zechcą studiować Chemię czy Ochronę Środowiska na Uniwersytecie w Białymstoku.
Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Dziekan Wydziału Chemii UwB prof. dr hab. Joanna Karpińska.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów klas maturalnych: Mateusz Czarkowski, Sebastian Kotowski i Patryk Sak.

Tekst: U. Lipska