Zawody Strzeleckie Klas Mundurowych o Puchar Starosty Powiatu Sokólskiego

7 czerwca 2019 roku klasy I i II mundurowa uczestniczyły w eliminacjach Zawodów Strzeleckich Klas Mundurowych o Puchar Starosty Powiatu Sokólskiego na strzelnicy w m. Łozowo. Organizatorami przedsięwzięcia były: Podlaskie Stowarzyszenie o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim „VIS oraz Starostwo Powiatowe w Sokółce. Uczniowie mieli okazję obyć się z bronią palną pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów strzelectwa, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat broni i uzyskania stosownych pozwoleń na jej posiadanie oraz zobaczyć ,jak prawidłowo się ją rozkłada i czyści, a przede wszystkim spróbować swoich możliwości strzeleckich.
Najlepszych pięciu uczniów z każdej klasy awansowało do finału zawodów. Oto oni:
klasa I c
• Łukasz Chodorowski (70p.),
• Natalia Dadura (68p.),
• Izabela Kulik (62p.),
• Patryk Parfieńczyk (54p.),
• Marcin Chojnacki (49p.).
Natomiast w klasie II c najlepsze wyniki otrzymali :
• Sebastian Makar (49p.),
• Kamil Guziejko (46p.),
• Łukasz Kryszropa (36p.),
• Jakub Siwicki (33p.),
• Dawid Kochmański (33p.).
Dzięki uprzejmości instruktorów Stowarzyszenia VIS, Klubu 9 mm i Sokólskiego Stowarzyszenia Sportów Strzeleckich uczniowie mieli możliwość oddania strzałów z różnego rodzaju broni. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i fachowe przekazanie informacji dotyczących użycia broni palnej.

Tekst i zdjęcia Izabela Kulik