Karawana Bez Granic w naszej szkole

14.06.2019,  już po raz czwarty, gościliśmy w naszej szkole Karawanę Bez Granic. Główną jej ideą, jak podają na stronie bosko. pl autorzy, jest przekaz oraz spotkanie. Spotkanie w atmosferze tolerancji, wielokulturowości, szeroko pojętego artyzmu do sztuk różnych. Karawana na swej trasie docierała do wielu  szkół  podstawowych i średnich w Polsce, m.in. w Ostródzie, Łodzi, Warszawie, Mińsku Mazowieckim, Ełku, Sokołowie Podlaskim, aby wnieść tam energię, spontaniczność, artyzm oraz mieszankę kultur i pasji. Młodzi artyści występujący w Karawanie pochodzą z różnych zakątków świata: Brazylii, Burkina Faso, Szwajcarii, Francji, Słowacji, Martyniki, Chorwacji oraz Polski. Reprezentują bardzo wysoki poziom w takich dziedzinach, jak capoeira, bębny i muzyka Afryki, taniec współczesny, muzyka, freestyle football, akrobatyka cyrkowa, klownada. Prezentują różne sztuki artystyczne wyrażane poprzez muzykę, taniec, sztukę cyrkową.

Karawana bez Granic zaistniała w ramach Festiwalu Młodzieży Bez Granic, organizowanego przez Salezjański Ośrodek Młodzieżowy.

 

 

Ten kunszt i artyzm młodych artystów, uczniowie Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika, ale także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i grupa dąbrowskich przedszkolaków pod opieką p. Anny Ćwilich, miała okazję podziwiać.

dav