Archiwa dzienne 07/04/2019

Dzień Ziemi – sprzątanie zabytkowego cmentarza

07/04/2019 Aktualności

DZIEŃ ZIEMI - dbałość o czystość naszej planety, zrozumienie, że ekologia to przyszłość nas i gwarancja przetrwania ludzi skłoniła młodzież liceum (klasy IIb, IIIb i IIIc) do porządków na zabytkowym żydowskim cmentarzu. Uczniowie naszej szkoły od kilku lat opiekują się miejscem pochówku żydowskich mieszkańców Dąbrowy, realizując projekty m.in. Szkoły Dialogu. Środowe prace porządkowe zostały zorganizowane przez nauczycieli: Małgorzatę Lewko (biolog) i Dorotę Budzińską (polonistka). Dziękuję wszystkim za ciężką, kilkugodzinną pracę. Zwracam się z prośbą do „sąsiadów” cmentarza, żeby nie robili z niego wysypiska śmieci, to miejsce spoczynku zmarłych - uszanujmy ich. Zdjęcia autorstwa Karoliny Chomiczewskiej z kl. IIIc - dziękuję.