Zajęcia w ramach projektu prowadzone przez oficerów i podoficerów z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

W dniach 17-18.01.2019 odbyło się kolejne szkolenie klas mundurowych w Białymstoku w ramach „Programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. Uczniowie nabyli nowe umiejętności z zakresu poruszania się w szyku z bronią w lesie, zrywania ataku oraz survivalu. Doskonalono postawy strzeleckie i umiejętność rozkładania i składania karabinka wz. 96 beryl oraz ładowania amunicji do magazynku na czas. Na zakończenie czwartkowego szkolenia zorganizowano wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Czas wolny młodzież spędziła w parku trampolin. Wieczór wypełniały zabawy integracyjne.
W rodzinne strony uczniowie wrócili z nowymi umiejętnościami oraz uśmiechami na twarzach.

Kozłowska Katarzyna