Sukces Weroniki Kułak w ogólnopolskim konkursie literackim

Z wielką przyjemnością informuję, że uczennica klasy III dąbrowskiego liceum, Weronika Kułak, uzyskała II miejsce w konkursie literackim organizowanym w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu „Pod ( różne) historie”. Konkurs odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. Uroczysta gala i wręczenie nagrody odbędzie się 28 września w Białymstoku.
Weronika, pod kierunkiem nauczyciela polonisty – Urszuli Puczyńskiej, napisała pracę satyryczno–ironiczną w konwencji szkicu krytycznego na temat zachowania Polaków poza krajem. Tytuł pracy to „Nie(typowi) polscy podróżnicy”. Błyskotliwy tekst został dostrzeżony przez komisję, co zaowocowało pięknym II miejscem.
Serdecznie dziękuję Weronice za udział w konkursie, gratuluję sukcesu i zachęcam do dalszego rozwoju pisarskiego.
Jednocześnie chciałbym podziękować pozostałym uczennicom biorącym udział w konkursie za zapał polonistyczny i zaangażowanie oraz zachęcić do pracy w kolejnych konkursach. Jest mi niezmiernie miło, że znajduję osoby chętne, które gotowe są poświęcić swój wolny czas na język polski.
Tekst: Urszula Puczyńska

bty