„Przedwiośnie” lekturą Narodowego Czytania w 2018 roku

„Przedwiośnie” to ósma lektura, która została wybrana  na lekturę Narodowego Czytania. Tak, jak w całej Polsce, także w naszej gminie, jak co roku zresztą, taka akcja została zainicjowana i wzięły w niej udział dwie klasy dąbrowskiego ogólniaka:  I A i III A. Przedsięwzięcie miało  miejsce 14 września  w sali kina „Lotos”.  Jego organizatorką  była Anna Lewkowicz – bibliotekarka z M – GOK, a nieocenioną pomocą służyła – nasza polonistka Urszula Puczyńska, która dokonała wyboru fragm. i skrótów tekstu. O scenografię zadbała plastyk  – Barbara Grabińska. W tym roku powieść  czytali nasi aktywni seniorzy, dzielnie wspierani przez  zastępcę burmistrza Artura Gajlewicza  i dyrektora M-GOK Macieja Sulika.

Uczniowie z uwagą słuchali dwuipółgodzinnej interpretacji tego trudnego i wymagającego tekstu.

 

Tekst : Edyta Budnik,      zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości Tomasza Lewki