V Międzynarodowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

29  maja 2018 roku 26 uczestników ze szkół  ponadgimnazjalnych, podstawowych i klas gimnazjalnych z  powiatów sokólskiego i augustowskiego oraz młodzież  ze Związku Polaków na Białorusi w Lidzie wzięło udział w  V Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej pod honorowym patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko oraz Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Romualda Gromackiego.  Występy uczestników oceniało jury w składzie: przewodnicząca Beata Olechno – nauczyciel muzyki, kierownik zespołu ADREM, Jerzy Tomzik- właściciel Białostockiego Studia Piosenki, Krzysztof Ryszkiewicz – nauczyciel języka angielskiego oraz Agnieszka Dzienisik – pedagog. Sponsorami nagród były następujące instytucje: Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, Starostwo Powiatowe w Sokólce, Oxford University Press, Opera i Filharmonia Podlaska,  Szkoła Językowa London Academy, Wydawnictwo Macmillan oraz British Council w Warszawie.

Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wokalny i językowy. Bardzo dziękujemy uczennicom klasy wielozawodowej Zespołu Szkól w Dąbrowie Białostockiej pod opieką p. Marty Mandziej za przygotowanie poczęstunku uczestnikom i opiekunom konkursu. Wypieki były super!

Wyniki:

I Miejsce  Magdalena Wałejko  ZS w Dąbrowie Białostockiej

II miejsce  Emilia Święcicka Gimnazjum w Janowie

Tatiana Czapla   Białoruś

III miejsce Daria Szymaniuk  ZS Sokółka

Alina Obuchowicz   SP  Dąbrowa Białostocka

IV miejsce  Samanta Świetlicka  ZS Dąbrowa Białostocka

Przemysław Krawiel  ZSZ Sokółka

V miejsce  Aryna  Wilniewczyc  Białoruś

VI miejsce  Michalina Silwonik  ZS Dąbrowa Białostocka

VII miejsce  Karolina Rogowska  SP nr 2 w Augustowie

Laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok!