Próbny test sprawności fizycznej do pracy w policji w klasach sportowo – mundurowych

Dn. 30.06.2018 uczniowie kl. I c i II c (mundurowo – sportowej) z Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej mieli możliwość zmierzenia się z próbnym testem sprawności fizycznej do pracy w policji, który specjalnie dla młodzieży przygotował Policyjny Instruktor Taktyk i Technik Interwencji z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.
Uczniowie mogli tego dnia także zasięgnąć informacji o specyfice służby policyjnej oraz warunkach przyjęcia do tej mundurowej formacji. W ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Próbny test sprawności fizycznej do Policji” mieli okazję poznać poszczególne elementy toru sprawnościowego, jego normy czasowe i system punktowy oraz przećwiczyć test sprawności pod czujnym okiem doświadczonych policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, Mieli możliwość wysłuchać ich cennych uwag oraz skorzystać z życzliwych porad.
Przedział czasowy, w jakim należało się zmieścić, aby pozytywnie test zaliczyć to 1min. 38 sek. i … prawie wszyscy uczniowie sobie z tym poradzili.
Najlepsze czasy uzyskali uczniowie kl. II c:
• Miłosz Zawadzki, nasz kadrowicz, grający w reprezentacji Polski w piłce ręcznej, zawodnik KS „Szczypiorniak” miał czas 1 minutę i 10 sekund;
• Marek Kamliński – 1 minutę i 12 sekund;
Z klasy I c najlepszymi wynikami pochwalić się mogą:
• Mateusz Kosakowski – 1, 21

  • Kamil Guziejko – 1,26
  • Paweł Jackiewicz – 1,28