Wystawa zdjęć rannych i poszkodowanych weteranów oraz projekcja filmu „Karbala”

Dn. 09.04.2018 o godz. 17 30 na hali Zespołu Szkół z udziałem uczniów, głównie klas mundurowych, internatu a także szczególnego gościa – sierż. rezerwy Szymona Mutwickiego, odbyło się otwarcie wystawy zdjęć weteranów rannych i poszkodowanych w misjach poza granicami państwa.

 Wystawa ta powstała w ramach 14. Edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i ja. Życie można zacząć wiele razy, który miał miejsce w Koszalinie w dn. 05 – 09.09.2017 r. Głównym bohaterami są poszkodowani weterani, doświadczający tragicznych zdarzeń na misjach. Są oni kolegami honorowego gościa naszej szkoły sierżanta Mutwickiego, uczestnika misji w Iraku i Afganistanie. Na zdjęciach żołnierze odważyli się pokazać swoje kalectwo. Biorąc udział w misjach, stracili ręce, nogi lub doznali innego uszczerbku na zdrowiu. Na zdjęciach znajduje się obecny dyrektor Centrum Weterana pułkownik Leszek Stępień, Krzysztof Polusik, Mariusz Saczek, Tomasz Rozniatowski i Jan Koczar.

Spotkanie wywarło na młodzieży bardzo duże wrażenie, do tego stopnia, że wycisnęło sporo łez. Po dyskusji odbyła się projekcja filmu „Karbala”. Całość trwała do późnych godzin wieczornych.

Inicjatorem przedsięwzięcia była Eliza Masłowska.

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia – Kamil Guziejko