„Przeżyjmy to jeszcze raz”, czyli wspomnienie ślubowania I kl. mundurowej

Miłym akcentem Dnia Otwartego Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika było spotkanie I klasy mundurowej, której wychowawczynią jest Edyta Ołdziejewska – Budnik, z honorowym gościem sierż. Szymonem Mutwickim i inicjatorką przedsięwzięć w zakresie propagowania wiedzy o żołnierzach rannych i poszkodowanych w misjach poza granicami kraju – Elizą Masłowską.
Wspólnie wspominano ślubowanie I klasy mundurowej, które odbyło się w lutym, podczas pierwszej wizyty sierż. Szymona Mutwickiego w naszej szkole. Marta Rogowska przygotowała prezentację multimedialną ze zdjęć, które pojawiły się ze ślubowania a Julia Formejster zaprezentowała różne filmiki z tejże uroczystości krążące w sieci. Na zakończenie spotkania, po podzieleniu się refleksjami z pobytu, nasz honorowy gość przekazał na rzecz klasy pamiątkowe pocztówki wydane przez Centrum Weterana, na których znajdują się polscy żołnierze podczas wykonywania zadań w trakcie misji poza granicami państwa.
Wszyscy uczestnicy spotkania wyrażają wielką wdzięczność babci Wiktorii Kondrackiej za przepyszną szarlotkę i inne smakołyki, które osłodziły wspólnie spędzony czas.

Tekst Edyta Budnik i Eliza Masłowska, zdjęcia Kamil Guziejko