I Otwarty Turniej Strzelecki poświęcony żołnierzom rannym i poszkodowanym w misjach poza granicami kraju

10.04.2018, czyli dzień Otwarty Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika, niezwykle intensywny i pełen wrażeń, zakończył I Turniej Strzelecki pod hasłem: „Jeden cel – wspólna misja. Weterani są z nami” z udziałem specjalnego gościa sierż. Szymona Mutwickiego. Zawody odbywały się na szkolnej strzelnicy. Wzięło w nich udział 14 zawodników, którzy oddawali strzały z karabinków sportowych, zarówno z postawy siedzącej, jak i stojącej do tarcz sportowych. Najpierw uczestnicy zostali zapoznani z obsługą broni i bezpiecznym jej użyciem przez sędziego zawodów Tomasza Sztukowskiego a potem przystąpili do rywalizacji.

Naszą społeczność reprezentowali głównie uczniowie klas mundurowych. I to oni okazali się triumfatorami tego turnieju. Rywalizacja była bardzo zacięta a uczestnicy osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Uczniowie z klas mundurowych, zajmując trzy pierwsze miejsca, po pasjonującej dogrywce, udowodnili, że dobrze wykorzystują czas w trakcie ćwiczeń czy też zajęć ze strzelectwa sportowego na szkolnej strzelnicy.

  • I miejsce zajął Szymon Usnarski ( II C) – 49p./50 (w finale ustrzelił 2 dziesiątki);
  • II miejsce – Ewelina Lisowska (kl. II C),
  • III miejsce – Monika Ławrynowicz (kl. I C).

Nagrody w postaci gry planszowej o misjach wojska polskiego, książki o tematyce historycznej, pamiątkowe pocztówki oraz komplety piśmiennicze przekazało Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych z Warszawy. Sierżant Szymon Mutwicki przekazał ze swoich zbiorów osobistych miniatury zdjęć rannych weteranów.

Wszyscy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wspomniane pocztówki a potem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Tekst Edyta Budnik i Eliza Masłowska, zdjęcia Tomasz Lewko