II Kongres Młodzieżowych Rad Województwa Podlaskiego

Delegacja Młodzieżowej Rady Miejskiej z Dąbrowy Białostockiej w osobach: Sekretarz –Sylwia Czarnecka – LO Dąbrowa Białostocka, Kamila Silwonik i Waleria Łukaszewicz – uczennice Gimnazjum im. Armii Krajowej, w dniach 24-26 listopada 2017 wzięła udział w II Kongresie Młodzieżowych Rad Województwa Podlaskiego. Odbywał się on w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Radni wymieniali się doświadczeniami, mierzyli się z problemami i trudnościami wynikającymi z działalności rad a także czerpali pomysły i energię do dalszego działania. Mogli usłyszeć o doświadczeniach MRM z Olsztynka, a także o działaniach planowanych ze strony Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej działającej przy Ministrze Edukacji Narodowej. W ocenie uczestników był to mile spędzony czas, który dostarczył wiele zapału i motywacji do dalszego działania.

Tekst: Sylwia Czarnecka, zdjęcia: Sylwia Czarnecka i Karolina Frąckiewicz