Niecodzienna wizyta…

W dniu 20 czerwca 2016 roku do Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej przybyli niezwykle mili goście. Były to dwie wnuczki naszego patrona szkoły: Jolanta Sabbatówna i Alina Callender wraz z mężem. Była to pierwsza wizyta w naszej szkole wnuczek Nikodema Sulika a jednocześnie dzieci przedostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Kazimierza Sabbata. Niezwykle emocjonalnie obejrzały wystawę poświęconą Nikodemowi Sulikowi zwracając szczególną uwagę na zdjęcia swoich rodziców. Jolanta Sabbatówna odnalazła nawet fotografię ze swoją podobizną. Panie podkreślały, że jest to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w tym szczególnym dla ich dziadka miejscu. W spotkaniu uczestniczyła także Iwona Sulik synowa Nikodema Sulika, będąca jednocześnie jednym z Ambasadorów naszej szkoły.

Jola Sabatówna 001