Bumerang i tym razem powrócił…

Podobnie jak i przed rokiem akcja realizowana w ramach projektu „Bumerang” przyniosła realne korzyści. Uczniowie szukali pracodawców, aby na jeden dzień zamienić ławkę szkolną na zupełnie inne narzędzie pracy: łopatę, grabie czy motykę. Już to samo w sobie było istotne, ponieważ dla części młodych ludzi była to pierwsza poważna, kilkugodzinna praca w życiu. Tym bardziej, że część wolontariuszy stanowili uczniowie Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej. Drugie wyzwanie, które nadeszło w tym roku to pogoda, dla pracujących pod gołym niebem, była to pokaźna porcja deszczu. A wolontariusze pracowali u blisko trzydziestu pracodawców, spośród których część stanowili rodzice i ogólnie rzecz biorąc rodzina. Tam praca raczej nie była nazbyt męcząca, ale pozwalała załatwić dawno niezałatwione porządki na domowej posesji czy pielęgnację grządek w ogrodzie. I największe wyzwanie to tzw. duzi prywatni pracodawcy, i tu dochodziła walka ze zmęczeniem i czasem, bo wyzwanie pracy 8-godzinnej to rzeczywiście poważna sprawa. Ale z tego co wiadomo młodzież wytrwała i dzięki temu akcja się udała. Obecnie trwają ostatnie prace organizacyjne, które pozwolą na podanie ostatecznej kwoty zyskanej na cel wskazany przez młodzież, czyli uporządkowanie lasku szpitalnego. O tym ile udało się zebrać środków od pracodawców będziemy wkrótce informować.

Pracodawcy, którzy wspomogli w tym roku projekt Bumerang w Dąbrowie Białostockiej i którym za to serdecznie dziękujemy:

Kalinowski Radosław PSB Mrówka
Krówka Markety Rolno-Budowlane
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Eldom AGD-RTV-Multimedia
Andrzej Markowski
Maryla Sulima
Marzena Świerpiel
Jarosław Budnik
Jolanta Dadura
Halina Raducha
Violetta Leuta
Andrzej Kowalczuk
Katarzyna Sidorowicz
Aleksandra Szczerba
Anna Kułak
Beata i Romuald Gromaccy
Joanna Pigiel
Joanna Krahel
Tadeusz Ciszkowski
Elżbieta Szymczyk
Barbara Piruta
Barbara Zujko
Elżbieta Mikutowicz
Katarzyna Baranowska
Stanisław Reducha
Justyna Haraszkiewicz
Ryszard Turko
Maciej Sulik.

I za rok ponownie bumerang poleci daleko, aby wrócić z nową inicjatywą.

DSC07467-150x150 DSC07460-150x150 DSC07500-250x188