Michałowo [Galeria]

Dnia 24 lutego 2016 roku, grupa uczniów pod przewodnictwem pani prof. Doroty Budzińskiej, pani prof. Urszuli Puczyńskiej i pani prof. Jolanty Konstańczuk, odwiedziliśmy Michałowo- niewielką miejscowość niedaleko Białegostoku. Swoją siedzibę ma tam Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii, w której pracuje pan T. Wiśniewski– twórca filmowy, który wspomaga nasz projekt. Na miejscu zobaczyliśmy ogromną galerię fotografii, pocztówek i listów z okresu przed, między i po wojennego. Na dodatek pan Wiśniewski opowiedział nam o pracy twórcy filmowego. Okazuje się że produkcja nawet krótkie filmiku może trwać miesiącami i pochłonąć ogromne koszta, ale efekt końcowy zawsze jest zdumiewający. Pokazał nam kilka filmów, które były wielokrotnie nagradzane na najróżniejszych galach filmowych i nie tylko. Wśród nich był także film pana Wiśniewskiego, opowiadający o historii Żydów wiezionych do Treblinki i bezskutecznie próbujących uciec z wagonów kolejowych.

40412 40411 40410 40409 40408