Wieczornica patriotyczna w internacie – 17.11.2015 r.

„Przeszłość – jest to dziś, tylko cokolwiek dalej” – te słowa wybitnego romantycznego wieszcza, Cypriana Kamila Norwida, doskonale oddają ducha patriotyzmu, który postanowiła pielęgnować młodzież z dąbrowskiego Liceum. Pod opieką wychowawcy internatu, Wiesława Hukałowicza, przygotowali wieczornicę, poświęconą 97-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przybyli goście, tj. dyrektor ZS Jarosław Budnik, wicedyrektor Tomasz Rogoziński, Joanna Pigiel (wychowawczyni kl. I E), Krzysztof Malinowski (wychowawca kl. I A), prof. Krystyna Huryn, Małgorzata i Tomasz Leszkowiczowie, a także ksiądz Daniel Kwietniewski wraz z mieszkańcami internatu obejrzeli montaż poetycko – muzyczny, przypominający tragiczną historię naszej Ojczyzny. Wykonawcy zaprezentowali dzieje Polski, począwszy od trzech rozbiorów, poprzez zrywy niepodległościowe, I-szą wojnę światową aż do roku 1918. Uroczystość przebiegła w nastroju refleksji i zadumy nad dziejami naszego kraju. Recytacje uczniów dopełniły popularne pieśni o tematyce patriotycznej: „Rozkwitały pąki białych róż”, „My, Pierwsza Brygada”, „Rota” – tę pieśń odśpiewali wszyscy zebrani.
Ta krótka lekcja historii przypomniała wszystkim o bohaterskich czynach naszych przodków, dzięki którym możemy żyć w wolnej, demokratycznej Polsce, śpiewać bez lęku hymn narodowy i obchodzić piękne, patriotyczne rocznice.
W występie wzięli udział uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem Karoliny Jadeszko: Weronika Sołtys, Kinga Borkowska, Anna Bierko, Anna Bekisz, Joanna Haponik, Aneta Rzodkiewicz, Dominika Świerpiel, Mateusz Gajewski, Patryk Supiński, Tacjan Martens, Piotr Żółtko, Mateusz Horosz (akompaniament na gitarze).

E. Bakun

DSCF6597 DSCF6599 DSCF6579 DSCF6582 DSCF6588 DSCF6589 DSCF6590