Tatevik i Ana rozpoczęły wolontariat i pozostaną z nami do czerwca.

15/09/2015 Inne

Tatevik z Armenii i Ana z Portugalii to nasze nowe wolontariuszki realizujące działania w ramach Wolontariatu Europejskiego EVS. Jest to efekt współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem „Anawoj”  z Michałowa. To już trzecia odsłona wolontariatu. Dotychczasowe wolontariuszki Maria, Laura, Monika i Hasibe pozostawiły po sobie wielką pracę szczególnie w zakresie języków obcych, co skutkowało przełamywaniem barier językowych. Działania prowadziły głównie z uczniami szkoły, ale wychodziły także na zewnątrz wspomagając między innymi gminne przedszkole i Klub Seniora.

Tatevik ukończyła studia wyższe w zakresie stosunków międzynarodowych, zaś jej specjalizacja to konfliktolog, była także wolontariuszką w wielu organizacjach między innymi: Czerwony Krzyż i ONZ. Ana ukończyła szkołę licealną ale ma także spore doświadczenie w wolontariacie szkolnym. Mentorami, czyli opiekunami wolontariuszek są Elżbieta Kondracka i Maciej Sulik.  Dziewczynom życzymy powodzenia i czekamy na pierwsze działania.

 

IMG_4271[1]IMG_4273[1]IMG_4272[1]